Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

I Niedziela Wielkiego Postu - słowo duszpasterza

I Niedziela Wielkiego Postu - słowo duszpasterza

Duszpasterz Krajowy Skautów Europy, 2019-03-10
W dwie pierwsze niedziele Wielkiego Postu Kościół niezależnie od cyklu czytań mszalnych zawsze czyta ewangelię o tych samych wydarzeniach. W pierwszą niedzielę o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni, w drugą niedzielę o przemienieniu Pańskim. Dlaczego tak jest? Widocznie te dwa wydarzenia z Ewangelii niosą w sobie tak ważną prawdę, która najlepiej pokazuje jak dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu. »

Duszpasterz Krajowy na Wielki Post

Duszpasterz Krajowy na Wielki Post

Skauci Europy, 2019-03-06
Na monitorach naszych komputerów, tablicach, lodówkach lub wielu innych miejscach naklejamy karteczki z napisami, które mają nam przypominać o ważnych wydarzeniach czy rzeczach o których musimy pamiętać. Mogą to być też cytaty znanych ludzi, które niosą ze sobą jakąś prawdę życiową, która dla nas jest ważna i nie chcemy o niej zapomnieć. »

Życzenia bożonarodzeniowe

Życzenia bożonarodzeniowe

Skauci Europy, 2018-12-21
Czym prędzej się wybierajcie... »

Biwak w Toruniu  09-11.11.2018 r.

Biwak w Toruniu 09-11.11.2018 r.

Ola Chudko, zastęp Lis, 2018-12-12
W dniach 09 - 11 listopada Samodzielne Zastępy BluSZcz Północ oraz 2 Drużyna Chojnicka należące do Centrum Rozwoju Verum pojechały na trzydniowy biwak w Toruniu. Oprócz nas były tam jeszcze dwie drużyny: 1 Szczecińska oraz 3 Łódzka. »

Forum Młodych 2018

Skauci Europy, 2018-12-03
W weekend 1-2 grudnia w Warszawie odbyło się Forum Młodych 2018. Jest to coroczne wydarzenie skierowane do ludzi młodych duchem zarówno z naszego Stowarzyszenia, jak i spoza niego. Podczas niego mogą wysłuchać wartościowych konferencji, uczestniczyć we Mszy Świętej oraz spotkać ludzi wyznających podobne wartości. Miejscem tegorocznego Forum była, jak i w roku poprzednim, Centralna Biblioteka Rolnicza. »

Zlot zz we Francji, relacja

Zlot zz we Francji, relacja

Magdalena Stępień, 2. Drużyna Radomska, 2018-11-22
Nasz zastęp zastępowych Sowa z 2. Drużyny Radomskiej miał okazję uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu zastępowych „UIGSE - European High Patrols Week-End". Odbył się on w dniach 17-18 listopada w Strasburgu we Francji. »

Wędrówka Ekipy Krajowej i Hufcowych

Wędrówka Ekipy Krajowej i Hufcowych

Skauci Europy, 2018-11-20
W miniony weekend spotkałyśmy się na pierwszej ekipie krajowej z nową naczelniczką. W gronie obecnych można było zobaczyć pewne zmiany: nowe baretki na pagonach i nowe twarze. Większość osób przyjechała już w piątek wieczorem. Miejscem spotkania była Łódź ze względu na centralne położenie i dość dobre możliwości dojazdu z różnych stron Polski. Gościłyśmy w pomieszczeniach Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, które od razu bardzo przypadły nam do gustu. »

Czuwanie przed Synodem - 18 października 2018 r. - Jasna Góra

Czuwanie przed Synodem - 18 października 2018 r. - Jasna Góra

Skauci Europy, 2018-10-09
W odpowiedzi na zaproszenie i prośbę Konferencji Episkopatu Polski w czwartek 18. października włączamy się w ogólnopolską inicjatywę "Czuwania przed Synodem" i udamy się na Jasną Górę. Naszą modlitwą będziemy wspierać Ojca Świętego i biskupów całego świata, którzy wraz z młodymi uczestniczą w Rzymie w wyjątkowym spotkaniu poświęconym sytuacji młodzieży w Kościele i świecie współczesnym. Zachęcamy wszystkich członków Stowarzyszenia oraz wedle rozeznania i możliwości - również uczestników - do przybycia w tym czasie na Jasną Górę i wspólnej modlitwy. »

XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

Skauci Europy, 2018-10-07
XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. »

Gra o Niepodległość

Gra o Niepodległość

Skauci Europy, 2018-10-02
Już 6 października w Warszawie Warszawy będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. »