Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
„Do tych łąk zielonych” – spektakl warszawskich Skautów Europy

„Do tych łąk zielonych” – spektakl warszawskich Skautów Europy

Zbigniew Minda HR, 2013-06-18 Tagi: Warszawa, spektakl

Harcerki i harcerze z wszystkich czterech hufców warszawskich FSE (150 aktorów, dziewcząt i chłopców w wieku 12-18 lat) przedstawiło dzieje Polski dla swoich rówieśników w formie spektaklu w sobotę 15 czerwca 2013 w amfiteatrze na warszawskim Bemowie.

Była muzyka, gra świateł, pantomima, balet, dialogi, śpiew chóru, efekty specjalne, wzruszająca scena chrztu Mieszka, zapierająca dech w piersi scena bitwy pod Grunwaldem, zmuszająca do namysłu nad stanem państwa scena debaty sejmowej z udziałem hetmanów Zamoyskiego, Żólkiewskiego i Chodkiewicza. Nie zabrakło płomiennego kazania ks. Skargi. Spektakl zakończył pokaz slajdów pt. "Polscy Bohaterowie XX wieku" z podkładem muzycznym w postaci piosenki "Twardzi jak skała" skautowego zespołu "Rzut Beretem" z Dolnego Śląska. Na widowni zasiadło ponad 700 osób, głównie rodzin z dziećmi. Wcześniej o godz. 19.00 w pobliskim kościele Bogurodzicy odbyła się Msza Św. na rozesłanie, której przewodniczył ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz kurii polowej Wojska Polskiego.

Skauci Europy w Warszawie i okolicach działają m.in. na Młocinach, Targówku, Saskiej Kępie, Żoliborzu, Siekierkach, Ursusie, Bemowie, Rembertowie, Natolinie, Falenicy oraz w Legionowie, Józefowie, Piasecznie, Łomiankach, Ząbkach, Otwocku.
 
Zbigniew Minda HR
pełnomocnik ds. rozwoju Skautów Europy