Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Lubelskie skarby nieprzebrane

Lubelskie skarby nieprzebrane

Magdalena Świć, 2011-01-10 Tagi: Skarbnica, Lublin

W ostatni weekend przewodniczki Chorągwi Lubelskiej zawitały w zawsze gościnne progi lubelskiego Biskupiaka, by odkrywać najróżniejsze skarby przygotowane dla nich przez Komendantkę Chorągwi i jej ekipę.

Najsilniejszą reprezentację miało środowisko krakowskie, bo choć jest jeszcze młode, to już bardzo prężne. Przez trzy dni szefowe czerpały z najróżniejszych źródeł i skarbów – warsztatów, konferencji, spotkań i wielu rozmów. Najważniejszym momentem każdego dnia była Eucharystia, a w sobotę niesamowita adoracja oparta na ośmiu błogosławieństwach, którą przygotowała Nina Kowalczyk HR. Oglądałyśmy wspólnie film, uczestniczyłyśmy w profesjonalnych warsztatach ze śpiewu liturgicznego i harcerskiego,  w warsztatach z filcowania, plecenia z wikliny, teatralnych, z tańca ludowego i z makramy. Było bardzo ciekawe i potrzebne spotkanie z psychologiem, czas na spotkanie z asystentkami poszczególnych gałęzi. Cały czas obecne były z nami HRki. Przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę – podzieliły się swoimi skarbami. Mogłyśmy zaglądać do skrzyń, kufrów, walizek i pudeł, przeglądać zdjęcia i mnóstwo innych osobistych skarbów  i w ten sposób lepiej je poznać. Niezawodna okazała się w tym względzie siostra Filipa Tkaczyk HR, pozostawiając w swoim pudle nastawiony budzik, który zaczął nam dzwonić w środku nocy – żebyśmy pamiętały, że jeśli chodzi o psikusy, to ostatnie słowo w chorągwi należy do niej.

Był to dla nas niesamowicie dobry czas, dający zapał i energię do pracy, oraz mnóstwo pomysłów, które można już od zaraz zacząć przenosić do jednostek.

Magdalena Świć wędr.
Hufcowa lubelskiego hufca harcerek