Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Nowy Namiestnik Wędrowników

Piotr Bogusz z Pilawy nowym namiestnikiem wędrowników

Skauci Europy, 2015-04-20 Tagi: Pilawa, wymarsz, namiestnictwo

W niedziele 19 kwietnia 2015 r. rozkazem 3/2015 Naczelnik Harcerzy Paweł Borowiecki HR powołał na funkcje Namiestnika Wędrowników Piotra Bogusza HR. Zastąpił on na tej służbie Grzegorza Makucha HR. Nowo powołany namiestnik podejmuje służbę od zaraz, zaś sam obrzęd mianowania będzie miał miejsce podczas dorocznej Pielgrzymki Wędrowników na Święty Krzyż. Druhowi Grzegorzowi dziękujemy za zaangażowanie i służbę przez minione cztery lata, zaś druhowi Piotrowi życzymy energii i siły w realizacji pomysłów i stawianiu czoła wyzwaniom jakie przyniesie nowa funkcja.

 Piotr Bogusz  pochodzi z Pilawy, województwo mazowieckie. W skautingu od 1991 r.  w 1. Garwolińskiej sł. Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego. Przyrzeczenie harcerskie złożył w  1995 r. w Pratulinie. Był  zastępowym zastępu Kruk.Służba: przyboczny 1. Garwolińskiej, po jej  podziale w 1998 r. pierwszy drużynowy 1. Pilawskiej. W 2000 r. założył 1. Gromadę Pilawską i był jej Akelą przez 9 lat.  

W 2009 roku został hufcowym 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego a zarazem szefem Kręgu Szefów bł. Męczenników Podlaskich. Po 5 latach jego służby krąg z 10 szefów rozrósł się do 27 szefów, a hufiec powiększył się do 120 harcerzy.  W 2004 r. miał Wymarsz Wędrownika. Od roku jest zastępcą naczelnika ds. pedagogicznych. Druh Piotr jest mężem Emilki i tatą Uli. Jest dyrektorem w wydawnictwie edukacyjnym.