Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Skauci Europy w Krakowie 2016

Pierwsza informacja nt. udziału FSE w ŚDM Kraków 2016

Skauci Europy, 2015-05-12 Tagi: UIGSE FSE, Skauci Europy, Światowe Dni Młodzieży

Chcesz spędzić tydzień w międzynarodowym gronie młodych katolików? Szukasz możliwości do służby? A może wspominasz służbę ze Skautami Europy w trakcie Światowych Dni Młodzieży 2011 w Madrycie? Już za rok kolejne Światowe Dni Młodzieży, tym razem w Polsce, w Krakowie! Nie może Cię tam zabraknąć!

Newsletter nr 1 – ŚDM 2016                                                       

Czym są ŚDM?

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych ludzi z całego świata, które zainicjował papież Jana Paweł II.  Na najbliższe spotkanie papież Franciszek zaprasza nas do Krakowa, do Polski.  Spodziewana jest liczba około 2 milionów młodych z całego świata – w tym około 2 000 Skautów Europy – którzy razem z Papieżem zgromadzą się w jednym miejscu, by modlić się i wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.  Patronami ŚDM w Krakowie w 2016r.  są św. Jan Paweł II i św. Faustyna, tak bardzo związani z tym miastem.

Kiedy

25 lipca – 1 sierpnia 2016 roku. Zarezerwuj ten czas!

 

Gdzie i jak

Obóz Skautów Europy rozbijemy w samym sercu Krakowa – w Parku Bednarskiego i na Stadionie Korona, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta (15 min na piechotę), placu Wolnica (na którym będzie odbywał się Festiwal Młodych), historycznej dzielnicy Kazimierz. 

https://www.google.pl/maps/place/Park+Bednarskiego/@50.041765,19.948039,17z/data=!4m2!3m1!1s0x47165b5b656f68d7:0x6cd1766e6dd8907e

 

Dlaczego ze Skautami Europy

ŚDM to też niepowtarzalna okazja na spotkanie Skautów Europy z całej Federacji. Będziemy wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas – modlić się, służyć i dzielić radością wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa. Dzięki temu, że będziemy obozować samodzielnie nie zabraknie też czasu na wspólne spotkania i integrację w trakcie FSE Festu.

Jeśli chcesz być w samym centrum wydarzeń, pojedź ze Skautami Europy. Będziemy zaangażowani we wszystkie najważniejsze wydarzenia ŚDM. Co więcej, nie rezygnujemy z naszego typowego stylu skautowego – będziemy obozowali pod namiotami i służyli wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebni.

Służba

Skauci Europy będą zaangażowani w cztery typy służb:

  • animacja katechez w parafiach. Biskupi z różnych krajów będą prowadzić katechezy w wielu parafiach w Krakowie. Potrzebujemy Waszego zapału, pomysłów, doświadczenia technik skautowych do animowania tych spotkań.
  • wielki spektakl ewangelizacyjny Skautów Europy dla pielgrzymów w ramach Festiwalu Młodych. Będziemy potrzebować około 300 aktorów, a także kilkudziesięciu osób do obsługi technicznej. Można też będzie wykazać się zdolnościami manualnymi,  przygotowując scenografię.
  • wsparcie głównych wydarzeń ŚDM – między innymiutrzymanie porządku, dystrybucja wody oraz inne służby wyznaczone przez głównego organizatora podczas ceremonii otwarcia ŚDM, drogi krzyżowej, czuwania i mszy posłania razem z papieżem Franciszkiem.
  • obsługa obozu Skautów Europy  - między innymi instalowanie obozu, codzienna dystrybucja żywności, wewnętrzne służby bezpieczeństwa, przygotowanie i obsługa ceremonii FSE.

 

Już teraz zastanów się, w jaki sposób chcesz zaangażować się w służbę wspólnie z Twoim kręgiem lub ogniskiem. Za kilka miesięcy będziemy Was prosić o wybranie konkretnej służby. Liczymy na Was!

 

Kolejne informacje w następnych Newsletterach.

Estote parati!

Ekipa SDM FSE

kontakt: sdm2016@skauci-europy.pl